وبلاگ

کوددهی درختان در فصل بهار

بهار زمان خوبی برای کوددهی درختان و بوته های جوان است

هنگامی که زمان کوددهی درختان در بهار فرا می رسد، بوته ها اغلب فراموش می شوند. درختان جوان، به ویژه درختانی که قطر تنه آنها کمتر از شش اینچ است، باید از برنامه کوددهی منظم استفاده کنند.

 ریشه های درختان برای مسافت طولانی گسترش می یابند و هنگامی که ناحیه اطراف آنها بارور می شود مواد مغذی را جذب می کنند. علاوه بر این، با بالغ شدن درختان، ریشه های آنها با قارچ هایی به نام میکوریزا ارتباط برقرار می کند.

این قارچ های مفید به درخت در استفاده از مواد معدنی و عناصر موجود در خاک کمک می کنند.

قبل از کود دهی، به درختان خود نگاهی بیندازید و این سوالات را از خود برای کمک در تصمیم گیری در مورد نیاز درختان به مواد مغذی اضافی بپرسید:

  • چقدر رشد سالانه می بینید؟ بیشتر درختان جوان هر ساله به طور متوسط ​​حدود 12 تا 18 اینچ رشد شاخه های جدید دارند. درختان مسن کمتر هستند.

  • آیا درخت شما کمتر از حد انتظار رشد می کند؟

  • آیا طی چند سال گذشته رنگ، اندازه یا مقدار شاخ و برگ هایش تغییر کرده است؟

  • آیا این درخت اخیراً دچار بیماری یا حشرات شده است؟

اگر به هر یک از این سوال ها پاسخ مثبت دهید، درخت ممکن است از لقاح بهره مند شود.

بهترین زمان کوددهی در بهار است.

 

اگر در پاییز کود دهی کنید، در معرض خطر شوک قرار گرفتن گیاه برای فعال شدن از نظر متابولیکی درست در زمان هوای سرد است.بعلاوه، مقدار زیادی از کود به دلیل باران زیاد به آب های زیرزمینی شسته می شود.

بیشتر گیاهان، رشد سال جدید را با عناصر ذخیره شده از سال قبل آغاز می کنند. استفاده از کود در بهار باعث تقویت بیشتر این رشد جدید می شود.

چرا باید برای درختان کوددهی انجام داد؟

کود به درختان کمک می کند سالم و سرحال باشند.

درختان به طور کلی مقاوم هستند، اما این باعث نمی شود عوامل استرس زا سعی در تکان دادن آنها داشته باشند. کوددهی به درختان عناصر غذایی مهمی می بخشد، از رشد درخت پشتیبانی می کند و به سلامت و نشاط کلی درخت و میوه ها کمک می کند.

همانطور که برگ ها، شاخه ها و پوست افتاده را جارو می کنیم، در حال از بین بردن احتمالی مواد مغذی برای خاک هستیم. علاوه بر این، چمن های اطراف درختان ما غیرطبیعی است و اغلب مواد مغذی و آب موجود، درختان را مصرف می کنند. به همین دلیل ما باید درختان خود را با کود آهسته رهش بارور کنیم.

به دنبال نشانه هایی باشید که نشان می دهد درخت شما فاقد مواد مغذی در خاک است.

اگر این علائم را مشاهده کنید، کوددهی می تواند بخشی از یک رویکرد جامع برای بازیابی سلامت گیاه شما باشد.

  • کوتاه تر از رشد سالانه شاخه

  • برگهای بزرگتر که تعداد آنها کمتر است

  • شاخه های مرده و نوک شاخه ها

  • رگبرگ های برگ تیره تر از حاشیه برگ است

  • برگ دیگری به غیر از سبز تیره مانند زرد یا بنفش

اگر درختان شما با علائم بالا روبرو هستند، از یک متخصص بخواهید درختان را بررسی کند، خاک را آزمایش کند و تشخیص قطعی بدهد.

منابع باغ در مورد مقدار کود مصرفی برای درختان و بوته ها متفاوت است.

یک قانون کلی برای کوددهی درختان و بوته ها وجود دارد – از 1/4 تا 1/2 پوند نیتروژن در هر اینچ قطر برای درختان قطر شش اینچ یا بیشتر در ارتفاع سینه استفاده کنید. در درختان کوچکتر از نیتروژن واقعی 1/4 پوند در اینچ استفاده کنید. این تقریباً دو تا چهار پوند کود کامل در قطر اینچ در درختان بزرگتر و نیمی از مقدار مصرف در درختان کوچکتر است.

هرچه زمان می گذرد، شما می توانید از طریق شرایط درخت یا بوته تشخیص دهید که آیا به کود بیشتری احتیاج دارد یا نه.

به طور معمول، درختان و درختچه های سالم سالانه 12 تا 18 اینچ رشد شاخه دارند. رنگ برگ آنها باید سبز تیره باشد و در رشد جدید سبز روشن تر باشد.

کود را در امتداد خط قطره ای درخت، ناحیه با اکثر ریشه ها قرار دهید. اگر کود فقط به سطح خاک وارد شود، مقدار زیادی قابل شستشو است یا در خاک منطقه ریشه فیلتر نمی شود. کود را آبیاری کنید.

برای جذب سریعتر، سوراخ هایی به عمق 12 تا 18 اینچ استفاده کنید و سپس سوراخ ها را با کود پر کنید. سپس مطمئن شوید که به صورت عمیق آبیاری کنید

روش دیگر برای تعیین نیاز کود، انجام آزمایش خاک است.

بدون توجه به نوع محصول آزمایش خاک مهم است.

آزمایش خاک نه تنها به کشاورزان کمک می کند تا مزارع خود را تجزیه و تحلیل کنند، بلکه به آنها این امکان را می دهد که مواد مغذی مورد نیاز محصولات آنها را در این فصل رشد بهتر ارزیابی کنند و موفقیت رویه های مدیریت مواد مغذی را کنترل کنند.

زمان بندی همه چیز است

بسته به محصول و منطقه در حال رشد، به طور معمول بهتر است خاک خود را پس از برداشت و قبل از استفاده از کود پاییز، هنگامی که بیشتر مواد مغذی از بین می رود، آزمایش کنید.

آزمایش در این بازه زمانی به شما امکان می دهد تا نمونه های بهتری از میزان دقیق مواد مغذی مورد نیاز برای عملکرد خود بدست آورید.

آزمایش خاک می تواند PH خاک و سطح پتاسیم، فسفر، نیتروژن، کلسیم، منیزیم و غیره را به کشاورزان اعلام کند.

دانستن این سطوح قبل از استفاده از هر نوع کود با عدم پخش کودی که در مزارع مورد نیاز نیست، به صرفه جویی در هزینه کشاورزان کمک می کند. اگر سالانه در حال آزمایش هستید، مطمئن شوید که هر سال تقریباً در یک زمان مشخص برای مشخصات دقیق خاک خود آزمایش می کنید.

نکاتی برای آزمایش خاک

قبل از آزمایش خاک، مطمئن شوید که می خواهید به چه اهدافی برسید. قبل از استفاده از GPS و کشاورزی دقیق، بسیاری از کشاورزان به طور تصادفی مکان هایی را در مزرعه برای نمونه انتخاب می کردند.

به لطف فناوری پیشرفته، اکنون کشاورزان قادر به ارزیابی سلامت خاک هستند. اگر برای مزارع خود به GPS دسترسی ندارید، استفاده از الگوی زیگ زاگ در سراسر مزرعه برای اطمینان از انعکاس دقیق مشخصات مواد مغذی در این زمینه پیشنهاد می شود.

از مناطق دارای مشکل خاص مانند گلدان های قدیمی، خانه های زراعی، مناطق برکه، در فاصله 50 فوت از جاده های شن، یا انواع شدید خاک (که ممکن است بخواهید به طور جداگانه برای مناطق بزرگتر نمونه برداری کنید) خودداری کنید.

 

ابزارهای ضروری برای کار

برای شروع به یک سطل تمیز و یک کاوشگر خاک احتیاج دارید.

وقتی مکان خود را برای آزمایش انتخاب کردید ، کاوشگر را تا 6-7 اینچ به داخل خاک فشار دهید.

یک نمونه کم عمق می تواند نتایج نادرست را از طریق پوشش سطحی خاک و پوشش گیاهی ثابت کند. هنگامی که از نمونه خود، یا “هسته خاک” راضی شدید ، و هیچ جیب هوا یا آوار وجود ندارد، خاک را درون سطل قرار دهید. این فرآیند را 40-40 بار در مکان های تصادفی در یک مزرعه تکرار کنید و تمام هسته ها را در سطل ترکیب کرده و کلوخه های خرد شده را به ذرات کوچک خرد کنید. یک نمونه فرعی کاملاً مخلوط از این خاک بگیرید، آن را با نام مزرعه و سایر شناسه های لازم برچسب گذاری کنید و به آزمایشگاه ارسال کنید. اطمینان حاصل کنید که با آزمایشگاه خود روش های مناسب حمل و نقل، مقدار مناسب خاک برای ارسال نمونه و دستورالعمل های حمل و نقل را بررسی کنید.

 

 

 

نویسنده

admin

جهت درخواست مشاوره با آقای دهون شماره همراه خود را وارد کنید